Lednický zámek je pro návštěvníky nově otevřený i v zimě

Ohřejte se v Lednici. Tento zdánlivý protimluv je ve skutečnosti malou slovní hříčkou, kterou se snaží jihomoravská obec Lednice a především zdejší zámek přilákat turisty i teď v zimě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lednický zámek v zimě | Foto: Hana Ondryášová

Lednice dříve přes zimu lenošila. Náhodný host tu našel zavřený zámek, liduprázdný park a hotely s restauracemi mimo provoz.

Dnes je tu všechno jinak. Památkáři, obec a podnikatelé se domluvili, že z Lednice udělají místo, které bude lákat návštěvníky celý rok. A tak se dokonce i teď v prosinci můžete po zámecké Dyji svézt lodí.

„Loď Morava je jednou ze dvou největších lodí naší říční flotily a zatím jediná loď, která je uzpůsobena k zimnímu provozu. Je tedy zasklená a vybavená topením tak, aby i plavby zimním vánočním parkem probíhaly v příjemné atmosféře,“ pochlubil se Jaroslav Martínek ze společnosti První plavební.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lednický zámek si v zimě prohlédla Hana Ondryášová

Na těchto plavbách nalévají dospělým návštěvníkům také svařené víno a dětem čaj. Pokud ale chcete zažít opravdu horko, pojďte do zámeckého skleníku.

Zatímco na návštěvu samotného zámku musíte přeci jen vyhledat speciální zimní prohlídky nebo se předem objednat s alespoň dalšími devíti zájemci, skleník je o volných dnech otevřený vždy.

Do zámku si letos koupilo vstupenku hned 312 tisíc turistů. Tím se nemůže pochlubit žádná jiná památka na Moravě.

Hana Ondryášová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme