Lékaři i pacienti mají strach o další osud ortopedie v orlovské nemocnici

Orlová na Karvinsku má strach o budoucnost ortopedie v tamní nemocnici. Všeobecná zdravotní pojišťovna totiž žádá, aby tam bylo méně lůžek, jinak s nemocnicí nepodepíše smlouvu. Lékařům ani krajskému úřadu se to nelíbí. Náměstek hejtmana chce proto dnes problém řešit s manažery VZP.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruka v sádře (ilustr. foto) | Foto: licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported, User:Brisbane Man

„Dobrý den, pane primáři. Tady váš pacient. Děkuji vám a všem doktorům a sestřičkám za jejich přístup.“ Tomuto muži orlovští ortopedi operovali kolena.

A je jasné, že slova chvály primáře Tomáše Knybla těší:

„Když bude někdo na tom hodně špatně, přijde s kontrakturou, tak bude u nás odoperovaný do dvou měsíců.“

Jenže úsměv mu zmrzl na rtech, když se dozvěděl, že VZP chce na ortopedii zrušit deset lůžek. Znamenalo by to i méně operací.

Přitom právě v hornickém regionu, kde se havíři léčí s mnoha nemocemi kloubů, je ortopedie klíčový obor, říkají lékaři a mají zastání i na hejtmanství.

„My se domníváme, že tento krok může vést ke snížení kreditu pracoviště. Neboť bude mít dopad na mladé lékaře, kteří si na oddělení s tak nízkým počtem lůžek nemohou podle předpisů zvyšovat kvalifikaci. No a ve výsledku to může vést až tak daleko, že se to projeví odlivem mozků z našeho regionu,“ přidává další argument Petra Špornová z krajského úřadu.

Nemocnici by přitom nevadilo, kdyby měla smlouvu s pojišťovnou jen na tři roky.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme