Lékaři podpořili stávku. Mnozí si vybrali dovolenou, jiní šli darovat krev

Lékaři dnes na mnoha místech protestovali proti reformě ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Učinili tak na výzvu lékařské komory. Ta doporučila ošetřovat jen akutní případy. Lékaři měli především odpočívat, věnovat se svým rodinám nebo navštívit svého vlastního praktického lékaře. Do protestů se aktuálně zapojila také zdravotnická zařízení v Jihomoravském a Zlínském kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři protestují proti poklesu příjmů ambulancí i nemocnic | Foto: Filip Jandourek

Například v holešovské poliklinice dnes přišly do práce jen asi dvě třetiny lékařů. Ostatní si vzali volno už od pondělka. Ve Zlínském kraji totiž vrcholí jarní prázdniny, a tak zdravotníci využili možnost strávit volný čas se svými rodinami.

Podobná situace nastala také v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Zlínský anesteziolog Oldřich Mašlík zvolil jako formu protestu darování krve:

„Mám z toho dobrý pocit, takže v podstatě to dělám pro sebe.“

Šéfové operačních skupin ve zlínské nemocnici ale i přes apel lékařské komory operovali i takové případy, které jsou odložitelné.

Lékaři protestují proti reformám. Nesouhlas je spíše symbolický

Číst článek

Také brněnská úrazovka má aktuálně 11 lékařů na dovolené, proto musel její ředitel Karel Doležal práci přeorganizovat, aby nápor pacientů zvládli: „Všichni pacienti byli ošetřeni tak, aby nedošlo k nějaké úhoně.“

Vyvěšené letáky v ambulancích vidět nebylo, zato se každý zájemce mohl svým podpisem připojit k petici za kvalitní zdravotnictví.

Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme