Lékaři protestovali proti reformám ministerstva. Některé ambulance omezovaly provoz

Nespokojení lékaři se dnes otevřeně postavili proti reformám ve zdravotnictví. Jejich protest byl však spíše symbolický. Nosili stužky, vylepovali informační letáky, v některých ordinacích omezili provoz nebo pacientům nabízeli k podpisu petice.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři protestují proti poklesu příjmů ambulancí i nemocnic

Lékaři protestují proti poklesu příjmů ambulancí i nemocnic | Foto: Filip Jandourek

Jedním ze zařízení, která se do protestu zapojila aktivně, byla karvinská nemocnice s poliklinikou. Její provoz byl omezen a pacienti byli přeobjednáni na jiné termíny.

Zatímco na tamním chirurgickém oddělení pacienti protest vůbec nepocítili, o patro výše, na očním oddělení, jim měnili termíny ošetření. Provoz se tam mohl omezit jen částečně, akutní ošetření vyžadovala pozornost lékařů.

Přehrát

00:00 / 00:00

V nemocnici v Karviné, která se částečně zapojila do protestu, natáčela redaktorka ČRo Iva Havlíčková

„Protestoval bych, ale měli jsme akutní, nutnou operaci, takže jsem musel přijít. Teď začnu protestovat, jen co skončím,“ uvedl primář Jiří Slepánek.

Situace ve zdravotnictví ho netěší. „Bohužel je peněz málo, to všechno chápu, ale je třeba rozhodnout, co je důležité a co důležité není, a podle toho začít jednat,“ dodal.

Podobně jako na karvínském očním oddělení k protestu přistoupilo celkem pět ambulancí, shrnul šéf tamních lékařských odborů Marián Pirchala.

„Většina pracovišť byla symbolická. Některá se připojila k aktivní účasti, abychom podpořili protesty proti úhradové vyhlášce ministerstva zdravotnictví, proti omezování rozpočtu nemocnic," prohlásil Pirchala.

Podle ministerstva a svazu pojišťoven ale žádný důvod k protestu lékaři nemají, zdravotní péče prý omezena nebude.

Iva Havlíčková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme