Lékařské odbory zveřejní počty lékařů, kteří dali výpověď

Dnes se od lékařských odborů dozvíme, kolik nespokojených lékařů dalo výpověď v rámci výzvy Děkujeme odcházíme. Ohlas byl velký ve všech krajích a podle předběžných informací by třeba na Vysočině mohla být situace opravdu vážná. Na informaci, kolik lékařů se rozhodlo odejít, však napjatě čeká i vedení Jihočeského kraje.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice

Nemocnice | Foto: Tomáš Adamec

Jihočeské nemocnice mají vyrovnané nebo ziskové hospodaření. V letošním pátém ročníku celorepublikového komplexního hodnocení obsadily přední příčky v několika dílčích kategoriích i v celkovém hodnocení.

Kraj podporuje jejich rozvoj a vzdělávání lékařů. Přesto i tady se k výzvě Děkujeme, odcházíme připojila řada doktorů. Hejtman Jiří Zimola už proto hovoří o krizovém scénáři:

Přehrát

00:00 / 00:00

Jihočeský hejtman Jiří Zimola řekl Radiožurnálu, že je připravený krizový plán pro odchod lékařů

„Scénář musí počítat s omezením provozu oddělení některých nemocnic, možná i s uzavřením těchto oddělení a to jsou rizika, na která my upozorňujeme i samotné lékaře. Že pokud dojde k uzavření těchto oddělení vlivem jejich výpovědí, pak už se také nemusí mít kam vrátit.“

Sociální demokrat Jiří Zimola požadavky lékařů částečně chápe. Dodává ale, že platy lékařů v jihočeských nemocnicích jsou lehce nad průměrem platů lékařů v obdobných zařízeních v jiných regionech.

Vláda se měla podle něho situací ve zdravotnictví zabývat už dávno. Kraje současné problémy řešit nemohou.

Pavlína Fendeková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme