Letiště v Českých Budějovicích má novou řídící věž i budovu ředitelství

Jihočeské letiště České Budějovice má za sebou první etapu modernizace. Rekonstrukcí starého objektu vznikla dvoupodlažní budova ředitelství letiště, kde budou sídlit i celníci a cizinecká policie. Zcela nový kabát má také řídící věž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihočeské letiště | Foto: Letiště ČB

Ředitel letiště Ladislav Ondřich doplnil, že nové je zde vlastně všechno: „Nová je elektrika, rozvody datové sítě, rozvody vody a odpady. Věž je kromě základní stavební konstrukce úplně nová, oklepala se až na cihlu. Vyměněný je i skleník, který byl původně nižší a téměř nefunkční. Technologie je na nejmodernější úrovni.“

V příštím roce by měla začít druhá etapa rekonstrukce českobudějovického letiště za 20 milionů euro - letiště přitom počítá se zdroji z evropských fondů. Rekonstrukce se dočká přistávací dráha a mimo jiné vyroste nový odbavovací terminál.

Do dvou let by pak mohlo být vše připraveno pro otevření veřejného mezinárodního letiště. Zatím letiště využívají především menší letadla.

Společnost Jihočeské letiště České Budějovice vlastní napůl kraj a město a jak už dříve řekl první náměstek hejtmana Martin Kuba, předpokládá se, že do budoucna se letiště obejde bez dotací: „Zájem cestovních kanceláří a firem působících v Jihočeském kraji je poměrně zajímavý, letišti může na tržbách vydělat kolem 130 miliónů korun ročně v letech 2016 a 2017. To je částka, která by letiště dostala do samofinancovaného režimu a nemuselo by se na něj doplácet.“

Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme