Letiště v Hradci Králové opět nabízí hendikepovaným lidem vyhlídkové lety

Na letišti v Hradci Králové probíhá už osmý ročník charitativní akce Open Skies for Handicapped. Každý rok přiláká stovky hendikepovaných lidí z celé republiky, kteří se chtějí proletět letadlem. Vyhlídkové lety pro postižené jsou zdarma a zajištěno je i občerstvení a doprovodný program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Open Skies for Handicapped 2015 | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Akci, která se koná vždy koncem června, každý rok navštíví kolem 3 tisíc lidí a několik stovek hendikepovaných se proletí letadly.

Dnes sice počasí na letišti není úplně ideální, ale lety omezeny nejsou. Na svůj let na ploše letiště v Hradci Králové čekají stovky lidí. Celkem se má proletět asi 700 hendikepovaných. Lety trvají kolem 20 minut.

Přehrát

00:00 / 00:00

Letiště v Hradci Králové už poosmé umožňuje hendikepovaným lidem zážitek z vyhlídkového letu. Natáčel tam Martin Pařízek

Open Skies for Handicapped se podle organizátorů může uskutečnit jen díky sponzorům, příspěvkům od města a kraje a především díky podpoře české armády, která poskytuje letadla. Transportní letoun Casa má plošinu, která umožňuje i těžce hendikepovaným lidem se dostat do letadla.

Po celý den je zajištěno občerstvení, možnost posezení a odpočinku, ale i bohatý program a vyžití pro děti. Součástí programu jsou hudební vystoupení, show motokaskadéra, prezentace Policie ČR, prezentace ornitologů, agility, letecká show, speciální autoškola, letečtí modeláři a mnoho dalšího. Nechybí ani statická expozice vojenské a letecké techniky.

Open Skies for Handicapped 2015 | Foto: Martin Pařízek

Letos mají možnost proletět se hendikepovaní lidé nejen v Hradci Králové, ale také v Náměšti nad Oslavou. Už druhý rok se tam koná podobná akce jako ve východních Čechách. Také tam letos přišly desítky lidí, kteří mají zájem proletět se letounem L-410.

Open Skies for Handicapped 2015 | Foto: Martin Pařízek

Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme