Letiště v Hradci Králové otestuje dopravní boeing

Královéhradecké letiště by do budoucna mohlo sloužit charterovým letům. Přistávací dráhu, ale i vybavení letiště dnes nejen proto vyzkouší civilní dopravní letoun. Piloti ve spolupráci s pozemním personálem prověří například naváděcí čáry nebo pasivní sledovací systém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Piloti v kokpitu letadla | Foto: Jan Rosenauer

Letět z Hradce Králové na dovolenou do zahraničí nemusí být tak vzdálenou budoucností. Připravenost letiště dnes bude testovat dopravní letoun Boeing 737-400.

„Prověříme si jednak značení letiště, které bylo provedeno minulý rok s tím, že všechny znaky a naváděcí čáry odpovídají tomu, aby se letadla této kategorie dostala bezpečně na státní, kde by nakládala a vykládala cestující, a pak samozřejmě úroveň našich služeb,“ říká vedoucí letového provozu hradeckého letiště Arpad Molnár.

Boeing 737-400 provede několikrát přiblížení k letišti a dosednutí na plochu. „Za poslední tři roky jsme dostávali letiště ne standardní úroveň, od které se teď můžeme k charterovým letům odrazit. Ovšem je to ještě strašně moc práce,“ dodává Molnár.

Letecké služby by chtěly první charterové lety cestovních kanceláří z hradeckého letiště odbavit do dvou let.

Martin Hromádka, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme