Letiště v Hradci Králové otestuje dopravní boeing

Královéhradecké letiště by do budoucna mohlo sloužit charterovým letům. Přistávací dráhu, ale i vybavení letiště dnes nejen proto vyzkouší civilní dopravní letoun. Piloti ve spolupráci s pozemním personálem prověří například naváděcí čáry nebo pasivní sledovací systém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Piloti v kokpitu letadla | Foto: Jan Rosenauer

Letět z Hradce Králové na dovolenou do zahraničí nemusí být tak vzdálenou budoucností. Připravenost letiště dnes bude testovat dopravní letoun Boeing 737-400.

„Prověříme si jednak značení letiště, které bylo provedeno minulý rok s tím, že všechny znaky a naváděcí čáry odpovídají tomu, aby se letadla této kategorie dostala bezpečně na státní, kde by nakládala a vykládala cestující, a pak samozřejmě úroveň našich služeb,“ říká vedoucí letového provozu hradeckého letiště Arpad Molnár.

Boeing 737-400 provede několikrát přiblížení k letišti a dosednutí na plochu. „Za poslední tři roky jsme dostávali letiště ne standardní úroveň, od které se teď můžeme k charterovým letům odrazit. Ovšem je to ještě strašně moc práce,“ dodává Molnár.

Letecké služby by chtěly první charterové lety cestovních kanceláří z hradeckého letiště odbavit do dvou let.

Martin Hromádka, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme