Liberec chce po bývalém primátorovi Korytářovi zaplatit pokutu za město

Liberec vyzval bývalého primátora Jana Korytáře ze Změny pro Liberec, aby městu zaplatil 90 tisíc korun. Jde o část pokuty, kterou městu předloni vyměřil antimonopolní úřad za zrušenou zakázku na modernizaci Soukenného náměstí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Korytář | Zdroj: ČTK

Jan Korytář tvrdí, že žádnou výzvu ještě nedostal a své další kroky zváží až po jejím doručení. Zrušení zakázky ale považuje za správné.

„Já jsem se snažil hájit zájmy města v tom, že jsem chtěl tuto zakázku zrušit, protože se mi zdála nevýhodná a nepotřebná pro město. My jsme v rozpočtu neměli ani vyčleněné žádné peníze. Navíc tento postup schválila i tehdejší rada města,“ tvrdí Korytář.

„To, že ten postup byl správný, dokládá i fakt, že těch 17 milionů, které se na přestavbu Soukenného náměstí vynaložily, následně chyběly na kofinancování evropských projektů. Těchto 17 milionů by stačilo na stomilionovou dotaci, takže by byly peníze na to, aby se opravilo divadlo, na které se pak peníze nenašly,“ dodal.

Liberec nakonec musel přestavbu Soukenného náměstí dokončit. Jeho konečný vzhled řada občanů a také příznivci opozičního hnutí Změna pro Liberec kritizovali.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme