Liberec láká turisty na zábavné poznávání města prostřednictvím detektivního příběhu

Liberec má nové turistické lákadlo. Kdo se chce seznámit se zajímavými místy ve městě a okolí a navíc ho baví detektivky, může formou hry pátrat po pachateli vraždy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberec | Foto: Město Liberec

„Řešitelé vystupují jako policie, vlastně pomáhají detektivům při vyšetřování,“ vysvětluje spoluautor hry Jan Bína, podle kterého hra zabaví celou rodinu na dvě až tři hodiny.

Hráči používají chytré telefony, je možné si vzít i tablet, který umí snímat takzvané QR kódy. Ty jsou obdobou čárových kódů a obsahují informaci, kterou si můžete přečíst.

„V podstatě to funguje na operačním systému Aneroid. Hráč si z obchodu Gogole Play stáhne aplikaci jako normálně, ta se mu otevře a zobrazí se mu pokyny pro hru. Je tam i postup, jak postupovat při snímání,“ popisuje Bína.

Přehrát

00:00 / 00:00

O libereckou detektivní hru se zajímala redaktorka Ivana Bernáthová

Jakmile se hráč zaregistruje a stáhne si první QR kód, který je na terminálu veřejné dopravy ve Fügnerově ulici, ukáže se mu první část příběhu.

„Pod tím je otázka, na kterou odpoví. Pak ho to nasměruje dál, získá další informace k příběhu. Nejde nám tolik o čas, jak dlouho příběh řeší, ale jde nám o to, jak odpovídají na jednotlivé otázky, kolik zaznamenají správných a špatných odpovědí. Nejdůležitější pro nás je, zda v závěru odpoví na to, kdo je zločincem,“ uvádí Bína.

Podle Davida Pastvy, který má na libereckém magistrátě na starosti cestovní ruch, si při procházce s mobilem nebo tabletem v ruce účastníci zopakují znalosti o Liberci a leccos nového se dozvědí.

„Některé otázky jsou vědomostní o Liberci nebo blízkých lokalitách. Buď je člověk zná, nebo je schopen je dohledat. Předpokladem je, že člověk má přístup k datům,“ říká Pastva

Nechce prozradit, jaké památky jsou ve hře, ale jednu zmiňuje: „Nově je umisťovaná galerie v Lázních a jeden z bodů hry je umístěn tam.“

Hru si už vyzkoušeli kamarádi autorů. Podle Zuzany Koškové z libereckého infocentra ji skvěle zvládli i děti ze základní školy, kde proběhla první testovací verze.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme