Liberec zakázal pouliční prodej v centru města

Liberec se rozhodl jako první v Česku zakázat pouliční prodej a nabídku služeb v centru města. Výjimku tvoří charitativní sbírky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberecká radnice | Foto: www.liberec.cz

Jak vysvětluje liberecký primátor Jiří Kittner, zastupitelé se rozhodli řešit prodej na ulici, který většinu lidí obtěžuje, veřejnou vyhláškou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Liberec zakázal pouliční prodej v centru města

"V poslední době se zvláště v centru města tento prodej stává poměrně velkým problémem. Mnohdy se nedá projít přes náměstí, aniž by člověk byl zastaven několika nabízeči všeho možného od životního pojištění až po parfémy," uvedl primátor.

Ministerstvo vnitra má sice proti této vyhlášce výhrady, magistrát si ale za zákazem stojí. "Samozřejmě to nemůžeme zcela zakázat, ale pokusili jsme se vymezit určitou oblast, kde to nebude dovoleno," doplnil Kittner.

Někteří lidé tvrdí, že zákaz pouličního prodeje omezuje podnikání, jiní jsou rádi, že už je nikdo nebude na ulici obtěžovat. "Vždycky jsem se vyhýbal těm, co nabízejí tarify a tak. Určitě mě to otravuje a vítám to," říká jeden z oslovených obyvatel Liberce.

Toho, kdo zákaz pouličního prodeje v centru Liberce od 1. ledna nedodrží, čeká v přestupkovém řízení pokuta.

Ivana Bernáthová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme