Libereckému kraji by stopka na dotace z EU přinesla problémy s přestavbou lázní či opravou silnic

Pozastavení proplácení evropských dotací by se mělo dnes dostat na program jednání Rady Asociace krajů v Jihlavě. Proplácení dotací pozastavilo kvůli chybám zejména ve výběrových řízeních některým regionálním programům ministerstvo financí. Problém by se mohl v budoucnu týkat i projektů v Libereckém kraji, například přestavby lázní na krajskou galerii nebo oprav silnic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oprava silnice č.II-297 | Foto: Pavel Křivka

Na jednání jede i hejtman Martin Půta z hnutí Starostové pro Liberecký kraj.

„Předpokládám, že musíme dojít k dohodě v ne úplně dlouhé době, protože finanční prostředky pro žadatele má program Severovýchod do konce června,“ řekl Půta.

Kraje by měly za chyby v evropských zakázkách ministerstvu financí zaplatit milionové částky.

„Čísla se v této chvíli upřesňují, protože zatím není ta chybovost stanovena oficiálně, ale bude se pravděpodobně jednat pro každý kraj o sto nebo dvě stě milionů korun,“ dodal Půta.

Tyto peníze Liberecký kraj nemá. Kdyby bylo jednání krajů o obnovení proplácení evropských dotací neúspěšné, požádalo by hejtmanství o možnost tuto částku splácet.

Hejtmani v Jihlavě projednají čerpání evropských dotací. Pozvání přijal i premiér

Číst článek

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme