Liberecký dopravní podnik oznámí, jak dopadl audit smlouvy se semilským BusLinem

Liberecký dopravní podnik oznámí, jak dopadla prověrka smlouvy se semilským dopravcem - společností BusLine. Radniční opozice tvrdí, že údajně nevýhodná smlouva připraví podnik o stamiliony korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

BusLine - autobus

BusLine - autobus | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Podle opozičního politického hnutí Změna pro Liberec údajně nevýhodná smlouva o provozování části městské dopravy v Liberci a Jablonci BusLinem připraví během 10 let liberecký dopravní podnik až o 370 miliónů korun. Hnutí už kvůli tomu podalo trestní oznámení.

Podle zastupitele Změny pro Liberec Josefa Šedlbauera platí liberecký dopravní podnik BusLinu v průměru necelých 46 Kč za kilometr, zatímco sám provozuje komerční linky k obchodním centrům v Liberci za 33 korun. Když se rozdíl v cenách vynásobí počtem projetých kilometrů za 10 let, škoda se vyšplhá na stamilióny korun.

Liberecký dopravní podnik přitom více než 200 milióny korun ročně dotuje město a tím pádem všichni Liberečané ze svých daní podle opozice přispívají k zisku soukromého dopravce BusLine.

Podle dopravního podniku je smlouva s BusLinem výhodná -Liberečané a Jablonečané mohou díky ní pohodlně cestovat v nízkopodlažních moderních autobusech, kterých nemá dopravní podnik dostatek. Ekonomickou prospěšnost smlouvy měl prokázat audit.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme