Liberecký exprimátor Jiří Kittner bude u soudu vysvětlovat obchody s nemovitostmi

Krajský soud v Liberci dnes dostane na stůl kauzu exprimátora Liberce Jiřího Kittnera z ODS a dalších dvou bývalých regionálních politiků. Obžaloba je viní z toho, že přes sportovní areál Ještěd vyváděli městský majetek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberecký primátor Ing. Jiří Kittner ve studiu Českého rozhlasu Sever | Foto: Jiří Sýkora

Podle státního zástupce Miloše Klátika přesáhla způsobená škoda 13 miliónů korun.

„Předmětem obžaloby jsou převody nemovitostí, ke kterým došlo v letech 2003 – 2006 z vlastnictví města Liberec. Tyto nemovitosti pak byly nevýhodně směněny, nebo převedeny na třetí osoby,“ konkretizuje Miloš Klátik a pokračuje:

„Čímž obvinění jako osoby mající postavení veřejných činitelů v orgánech statutárního města Liberec měli vykonávat své pravomoci v rozporu se zákonem. A to zejména se zákonem o obcích."

Jiří Kittner už při podání obžaloby vinu odmítal. Nechal si vypracovat znalecký posudek, podle kterého město směnou pozemků o žádné peníze nepřišlo. Pokud ho soud uzná vinným z trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele, může jít do vězení na tři roky až deset let .

Ivana Bernáthová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme