Liberecký kraj chce nové vedení liberecké nemocnice, prý kvůli její stabilizaci

Krajská nemocnice v Liberci zatím nové představenstvo nemá. Jeho budoucí složení dnes projedná rada Libereckého kraje a také města Liberec. Liberecký kraj navíc připravuje i výměnu vedení liberecké nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice | Foto: Filip Jandourek

Podle předsedy dozorčí rady nemocnice Josefa Šedlbauera ze Změny pro Liberecký kraj vedou k tomuto rozhodnutí dva důvody. Nové krajské koalici vadí úzké politické vazby současného managementu nemocnice.

„Současné vedení, alespoň jeho špičky, byly dosazeny na základě politických dohod. A že tam je silný vliv politiky a politiků, to je také nasnadě."

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Malá

V čele vedení i představenstva nemocnice je od září roku 2011 Jiří Veselka, který do té doby řídil liberecký dopravní podnik. Na pozici ekonomického ředitele dosadil bývalého libereckého primátora Jiřího Kittnera. Výměna vedení je podle Josefa Šedlbauera nutná i kvůli stabilizaci nemocnice.

„Aktuální je vypořádat se s hospodářským propadem, který s sebou nese úhradová vyhláška. Musí existovat nějaký jasný plán, jak stavební rozvoj v příštích pěti deseti letech má probíhat, aby rozhodnutí nepřicházela jednotlivě a chaoticky. My nejsme přesvědčeni, že stávající vedení, alespoň v těch špičkách, takový mandát má."

Zástupcům zaměstnanců v dozorčí radě se plánované změny příliš nelíbí. Podle primáře ARO Dušana Mormana současné vedení za dobu svého působení v nemocnici nechybovalo.

„My jsme si leccos zažili a musím říct i užili. Tento management v tuto chvíli nevyrobil fatální chyby. Od nás by bylo poněkud nekorektní tomuto managementu teď vyslovit nedůvěru."

Současné vedení nemocnici přebíralo ve ztrátě. Podařilo se jí ale stabilizovat. V současné době je hospodaření ziskové. Za loňský rok by měla nemocnice skončit podle odhadů v zisku kolem pěti milionů korun.

Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme