Liberecký vánoční strom vyvolal nevoli některých obyvatel

Vánoční strom se dnes rozzáří také v Liberci, tentokrát ale strom stojící před radnicí vyvolal velké diskuze mezi obyvateli. Město ho totiž nechalo pokácet na jednom z libereckých sídlišť, které podle místních trpí nedostatkem zeleně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Transport stromu úzkými kutnohorskými uličkami nebyl jednoduchý | Foto: Michal Trnka

„Mně je z toho strašně smutno, protože na sídlišti moc zeleně není. A tady vyroste nádherný strom a kvůli pár týdnům aby tenhleten krásný strom stál před radnicí, tak se prostě uřízne,“ stěžuje si obyvatelka libereckého sídliště Broumovská.

„Nevadí, určitě vyroste další. Nebo zasadí nějaký nový,“ nevidí situaci tragicky jiná žena.

Nadšený ovšem není ani liberecký zastupitel Jaromír Baxa. Ten se svým uskupením Změna pro Liberec totiž často poukazuje na to, že Liberec má málo zeleně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šárka Škapiková se ptala obyvatel libereckého sídliště Bohumín

„Já teda nemůžu mluvit za Změnu jako celek, ale za sebe jsem rozčílený. Mně to připadá úplně neuvěřitelné kácet strom na sídlišti proto, aby se ozdobil před radnicí. Připadá mi, že ho mohli ozdobit na sídlišti a že by to bylo mnohem lepší řešení. Normální člověk má většinou problém s tím, že si chce pokácet větší strom na zahradě, který už tam nějaké desítky let roste, a tady město bez mrknutí oka pokácí strom na sídlišti,“ nechápe Baxa.

Město ale prý vybralo ten nejvhodnější strom, který navíc měli doporučit sami občané.

„My vybíráme vánoční strom vlastně v průběhu celého roku. Máme i různé nabídky od občanů, vždycky musíme jet na místo a posoudit strom jak z hlediska vzhledu, tak z hlediska zdravotního stavu. Ale hlavně i musíme posoudit to, zda je přístupný pro techniku,“ vysvětluje Monika Šilarová z libereckého magistrátu.

Ve všech aspektech se tedy městu zdál z několika předběžně vytipovaných jehličnanů nejlepší právě strom ze sídliště Broumovská. Nakonec se proto stal i přes nesouhlas některých obyvatel symbolem letošních libereckých Vánoc.

Šárka Škapiková, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme