Liberečtí jachtaři přivítají jaro keltským rituálem

Přestože počasí na severu Čech tomu příliš nenapovídá, dnes dvě minuty po poledni začíná astronomické jaro. Na jeho příchod se těší liberečtí jachtaři, kteří ho přivítají uprostřed sněhových závějí keltským rituálem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oheň | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Odpoledne už hoří oheň podle keltského zvyku, obcházíme ohniště alespoň desetkrát dokola a zase zpátky, a přivítáme jaro tak, jak to má být,“ předesílá kapitánka Jana Eichlerová.

Liberečtí jachtaři věří, že keltský magický kruh a rozsvícená červená svíčka v kotlíku přivolají teplo a slunce.

„Letos nás zradila příroda, v tom místě, kde to budeme mít pod Ještědem, tak je ještě fůra sněhu, tak snad to potom roztaje," doufá Eichlerová.

Po přivolání jara budou jachtaři plánovat novou sezonu. Někteří z nich se vydají po ostrovech Středozemního moře, jiní po Labi na sever. Nejotužilejší z nich už mají první letošní vítání moře za sebou.

"Už skupina jachtařů vyrazila do Chorvatska, z Chorvatska jeli do Itálie. Sice je tam zastihla nějaká sněhová bouře, ale už to snad taky patřilo k rituálu, že se chystáme na další sezonu," dodává kapitánka.

Ivana Bernáthová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme