Liberečtí strážníci mají novou služebnu na terminálu veřejné dopravy

Mobilní služebna a běžné pochůzky strážníků na zajištění bezpečnosti na terminálu veřejné dopravy v Liberci nestačily. Proto tam má teď městská policie stálou služebnu. Vznikla v bývalé bageterii. Díky proskleným stěnám z ní mají strážníci perfektní přehled o dění na nástupištích autobusů a tramvají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová služebna městské policie na terminálu veřejné dopravy v Liberci | Foto: Ivana Bernáthová

Řada cestujících stálou přítomnost strážníků vítá. „Určitě, protože tady se poflakuje dost bezdomovců, takže ten pořádek je zapotřebí udržovat alespoň v tom centru, když už nikde jinde,“ chválí nápad s novou služebnou důchodce čekající na autobus.

Strážníky uvedl do první služby na terminálu ve Fügnerově ulici jejich šéf Ladislav Krajčík.

„Největší problém není vyloženě kriminalita, jako nějaké loupeže, přepadání a podobně. To určitě ne. Největší problém je s veřejným pořádkem, s tím, že se kouří na zastávkách, s požíváním alkoholu na místech, kde je to zakázáno, s takovou tou drobnou kriminalitou, jako jsou drobné krádeže, kapsáři,“ popisuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové služebně městských strážníků v Liberci informovala reportérka Ivana Bernáthová

Strážník Martin Jágr se právě vrátil z pochůzky. „Paní tady měla epileptický záchvat, tak to jsme řešili, pak jsme tady měli alkohol a pár aut, která projela pěší zónou,“ vypočítává.

Zajímavé bylo, že bezdomovci, kteří posedávali celé dny na terminálu na lavičkách a popíjeli tam alkohol, po tom, co viděli neustálé míhání uniforem strážníků, najednou zmizeli.

„Zmizeli a doufáme, že tu nebudou a že to bude do budoucna lepší, protože těm, co tady posedávali, to bude asi nepříjemné,“ říká Krajčík.

Lidé zatím jen po nové služebně zvědavě pokukují, někteří jsou trošku zaskočení, že si v prosklené místnosti už nemohou koupit kávu a bagetu.

"Já vám řeknu, že lépe mi vyhovoval ten bufet, když tady byl. Protože hodně lidí tady chodí na autobus, čekáme tady. Možná někteří mají jiný názor, jsou rádi, že tady policie je, ale mně se zatím nic nestalo,“ konstatuje starší žena.

Jiný názor budou mít možná ti, kteří na terminálu přišli třeba o mobil, peníze a jiné věci nebo jim neukázněný kuřák při čekání na autobus nepříjemně čmoudil do nosu.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme