Liberečtí zastupitelé stanou opět před soudem, osvobozující verdikt odvolací soud zrušil

Kauzou údajně nevýhodného prodeje dvou městských pozemků v Liberci se bude znovu zabývat tamní okresní soud. Ten přitom trestní stíhání zastavil. Obžalováno je 23 městských zastupitelů, kteří měli prodej pozemků v roce 2007 schválit. Měli tím způsobit škodu 3,5 milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Odvolací krajský soud v Liberci vyhověl námitkám státní zástupkyně a osvobozující verdikt zrušil. Podle státní zástupkyně se soud dostatečně nevypořádal s právními závěry Nejvyššího soudu, který v této věci už jednou rozhodoval.

Nejvyšší soud se kauzou zabýval před dvěma lety na základě dovolání Nejvyššího státního zastupitelství poté, co liberecký okresní soud trestní stíhání zastupitelů zastavil.

Znovu rozhodnout by soud chtěl ještě letos. Komunálním politikům hrozí až tři roky vězení.

Celkem 23 libereckých zastupitelů údajně bez výběrového řízení prodalo v roce 2007 dva pozemky ve čtvrti Doubí pod cenou. Za první pozemky rodina majitele autoservisu zaplatila 875 korun a za druhý 350 korun za metr. Podobné pozemky, na nichž lze v Liberci stavět, se běžně prodávaly za 1500 až 1800 korun za metr.

Obžalovaní zastupitelé se hájili tím, že spoléhali na podklady připravené úředníky, které následně schválili radní města. Pro hlasovali všichni tehdejší zastupitelé z ODS, ČSSD a Unie pro sport a zdraví, jeden komunista a dvě zastupitelky Strany zelených.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme