Lichtenštejnské firmy uvažují o stavbě továrny na jižní Moravě

Na jih Moravy možná zamíří k podnikatelům kapitál z Lichtenštejnska. Budou se o něj moci ucházet na investičním fóru, které zřídila lichtenštejnská vláda. Účast Jihomoravskému kraji v úterý nabídl její místopředseda Martin Meyer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vicepremiér Lichtenštejnska Martin Meyer (vlevo) a jihomoravský hejtman Michal Hašek | Foto: Gabriela Grmolcová

Pokud se dohoda naplní, přijdou do Jihomoravského kraje zahraniční investice, vzniknou nové firmy a nová pracovní místa. „Lichtenštejnská strana také poptává umístění potravinářského závodu na jižní Moravě,“ uvedl hejtman Michal Hašek s tím, že vše teď záleží na konkrétních požadavcích z Lichtenštejnska a také možnostech měst a obcí jim vyhovět.

Přehrát

00:00 / 00:00

O jednání s lichtenštejnským vicepremiérem informoval hejtman Michal Hašek

Potravinářské firmy z Lichtenštejnska uvažují o investici ve střední a východní Evropě. K dohodě by mohlo dojít už v příštím roce.

Pokud uspěje jižní Morava, mohlo by v regionu vzniknout několik desítek nových pracovních míst. Do Jihomoravského kraje spolu s místopředsedou lichtenštejnské vlády Martinem Meyerem přicestovala také početná skupina podnikatelů. Delegace navštívila také podnikatelské inkubátory a inovační centra v kraji

Gabriela Grmolcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme