Lichtenštejnský kníže Hans-Adam II. navštívil Olomoucko

Vládnoucí lichtenštejnský kníže Hans-Adam II přijel do Olomouce. V 11 hodin slavnostně zahájil mezinárodní konferenci věnovanou působení knížecího rodu Lichtenštejnů v českých zemích. Společné dějiny této rodiny a českého státu trvají víc než 760 let.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomouc

Olomouc

Změny, kterými po listopadu 1989 prošla Česká republika, kníže vnímá podle vlastních slov velmi pozitivně. „Je to pro mě opravdu velká radost, jenom mě mrzí, že se toho nedožili mí rodiče. Můj otec byl ovšem vždy přesvědčen, že k takovým změnám dojde. Mě osobně velmi těší, že k proměně vaší země došlo mírnou cestou,“ řekl Hans-Adam II.

Na Hanou se sjelo kolem padesáti historiků ze sedmi zemí. Kníže Hans-Adam II. přijel na Olomoucko už s předstihem a na hradě Šternberk, který v minulosti patřil jeho rodu, zahájil výstavu věnovanou středomoravským lichtenštejnským državám.

Anna Kajlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme