Lidé by měli být opatrnější při pohybu ve volné přírodě, honební sezona je v plném proudu

Lidé by teď měli být opatrnější při pohybu ve volné přírodě. Naplno se totiž rozjela myslivecká honební sezona a návštěvníkům lesů v krajním případě hrozí nebezpečí zranění. Na dodržování předpisů na honech budou jako tradičně dohlížet i policisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Myslivci před honem, Ilustrační foto | Foto: Hana Mikulincová

Jen na Blanensku se každoročně uskuteční několik desítek honů a naháněk. Jejich sezóna trvá od září do konce ledna. Jednatel Okresního mysliveckého spolku Blansko Jaroslav Zelený proto nabádá návštěvníky lesů k větší opatrnosti:

„Pokud se dostanou do lokality, kde probíhá hon nebo naháňka, tak by měli dbát pokynů myslivců, kteří tam provádí lov, a nepouštět se do houštin nebo tam, kde jim to nedoporučí.“

K větší bezpečnosti na honech přispívají také kontroly policistů. Podle blanenské policejní mluvčí Ivy Šebkové se zaměřují na dodržování předpisů.

„Zaměřujeme se na kontrolu zbraní, zbrojních průkazů, průkazů zbraní, pojištění a v neposlední řadě také na to, zda myslivci nemanipulují se zbraněmi pod vlivem alkoholu,“ říká.

Loni policisté na Blanensku a Vyškovsku zkontrolovali třicítku honů. Žádná větší pochybení u lovců nezjistili.

Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme