Lidé by na koupalištích raději jedli saláty místo smažených jídel

Většina koupališť v Česku nabízí návštěvníkům nezdravá a těžká jídla. Ve stáncích chybí celozrnné pečivo, ovoce nebo zeleninové saláty. Řada lidí to proto řeší po svém a k vodě si raději dělá svačiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stánkaři na koupalištích nabízejí lidem především smažená a těžká jídla | Foto: Lucie Maxová

Párek v rohlíku, langoše, smažený sýr v housce nebo třeba hranolky je dnešní nabídka všech stánků na jihlavském koupališti. Zdravá strava tady chybí například i manželům z Českého Těšína – Jardovi a Vlastě.

„Víc pečiva, zeleniny a lehké jídlo,“ říká Vlasta.

Stánkaři se hájí, že by lehčí a zdravější jídla sice rádi nabízeli, ale nemají k tomu bohužel podmínky. Snažila se to vysvětlit i Denisa Doležalová, na kterou reportérka Radiožurnálu narazila v jednom z občerstveních.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Lucie Maxové z jihlavského koupaliště v Ranním Radiožurnálu

„Ptala jsem se na to hygieny, jestli by bylo možné aspoň zeleninové saláty, protože si myslím, že v létě je to lepší jídlo než nějaké smažené nezdravé, ale tady na to prý nejsou podmínky,“ vysvětluje.

Stánkařům totiž chybí místo na další ledničky a chladicí pulty, kde by lehké saláty mohli po celý den uchovávat. Stánky jsou prý příliš malé.

Martin Málek ze Služeb města Jihlavy, kterým koupaliště patří, řekl, že po sezoně jsou s prodejci ochotni tento problém řešit. Sám je ale ke zdravé výživě skeptický. Lidem by prý ale úplně stačila alespoň čerstvá zelenina nebo ovoce.

Eva Presová, Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme