Lidé dosud poslali obětem frenštátského výbuchu 17 milionů, sbírka nekončí

Ani bezmála měsíc po tragickém výbuchu ve Frenštátu pod Radhoštěm neutuchá vlna solidarity. Do pokladničky i na speciální radniční účet na pomoc obětem už přišlo více než 17 milionů korun. Další přichází z benefičních koncertů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělníci začali rozebírat explozí zničený dům ve Frenštátě pod Radhoštěm | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

Frenštát pod Radhoštěm stále řeší následky tragického výbuchu. I když to bude v neděli už měsíc, co panelovým domem č. 39 otřásla ničivá exploze, nemá ještě většina obětí kde bydlet a na návrat do vedlejšího vchodu pořád čekají i jejich sousedé.

Peníze přícházejí na speciální radniční účet. Dosud se pro ně vybralo už více než 17 milionů korun. Sumu radnice už brzy rozdělí jedenácti preživším.

Účet se plní i téměř měsíc po tragédii. Peníze přicházejí doslova z celé republiky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Frenštátě pod Radhoštěm natáčela Kateřina Daňková

„Pořád přibývají peníze, i když je to už taková doba,“ popisuje Ivana Obšilová z finančního odboru frenštátské radnice.

Ukazuje přitom na skleněnou pokladničku, která stojí na recepci městského úřadu. Jen do ní už dárci naházeli skoro 850 tisíc.

Sbírka byla vyhlášená na rok, tedy do 18. 2. 2014.

Obyvatelé z dnes už neexistujícího paneláku ale peníze dostanou mnohem dřív. O jejich rozdělení bude přesně za týden jednat frenštátské zastupitelstvo.

„My pracujeme na metodice, podle které připravíme několik variant rozdělení té částky. Zastupitelstvo by potom rozhodlo o způsobu, o výši i o termínu, ke kterému by se ta částka rozdělovala,“ uzavírá nezávislá starostka Frenštátu Zdeňka Leščišinová.

Do té doby na účtu přibude i výtěžek z benefičních koncertů, která na počest obětí pořádají nejen okolní města, ale dnes třeba i vzdálená Chrastava na Liberecku.

Kateřina Daňková, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme