Lidé na Berounsku se bojí, že jim povodně poničily cyklostezky

Jen co opadne voda, vydají se zástupci obecních a městských úřadů kolem Berounky na obhlídku cyklostezek. Na Berounsku totiž panují obavy, že po povodních budou chybět celé úseky a to hlavně v místech, kde řeka tvoří meandry nebo kde nebylo možné stavět asfaltový povrch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Berounsku se bojí, že jim velká voda poničila cyklostezky. | Foto: Petr Kološ

Obce a města na Berounsku budou na opravy cyklostezek tlačit, protože cyklisté jsou pro řadu místních obyvatel hlavním zdrojem příjmu.

Kolem Berounky vede řada cest pro cyklisty, které patří do projektu „Po stopách králů" spojujícího Karlštejn, Nižbor a Točník. Nejpopulárnější je úsek mezi Dobřichovicemi a Berounem.

Místostarostka Srbska Svatava Biskupová říká, že škody se budou řešit poté, co opadne voda. Případná zničená místa zatím nejsou vidět.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak moc povodně zničily cyklostezky na Berounsku, zjišťoval redaktor ČRo Petr Kološ.

„Části, co patří nám, budeme určitě opravovat. Co se týče cyklostezky, tak ta stavba je Berouna,“ upozorňuje Biskupová.

Beroun zatím nemá přesný soupis škod. Problém představuje mimo jiné i to, že na podmáčenou půdu nemůže vyjet technika, která je k opravám potřeba.

Úředníci v tuto chvíli studují přesné znění vlastnických smluv a také pojišťovací podmínky. Nejde jen o povrch cyklostezky, který odnesla voda. Na některých místech totiž strhla i celé břehy, jako například mezi Osekem a Hořovicemi.

„My ho zatím zabezpečíme, pokud neujede ještě více, nějakým zábradlím dřevěným, aby se po cyklostezce dalo jezdit. Technické vyhodnocení uděláme příští týden,“ popisuje situaci kolem úseku ve směru z Hořovic starosta města Ondřej Vaculík.

Povodí Vltavy podle jeho slov slíbilo, že se vynasnaží vrátit Červený potok, který se tam rozlil, do původního koryta. „Původní koryto zarůstalo a on si hledal novou cestu, a to čím dál víc do svahu,“ dodává Vaculík.

Meteorologové varují před bouřkami a silným deštěm, znovu hrozí povodně

Číst článek

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme