Lidé na Modlansku u Teplic protestují proti chystané výstavbě arabských domů

Jedenáct hektarů stavebních pozemků na Modlansku u Teplic patří arabským vlastníkům. Vadí to některým místním lidem, kteří mají obavy z přílivu cizinců. Zhruba čtvrtina obyvatel podepsala petici proti výstavbě, kterou se dnes budou zabývat krajští zastupitelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arabové koupili na Modlansku stavební pozemky až pro dvě stě domů | Foto: Periferní vidění

„Jestliže se tady v obcích vystaví více než 200 rodinných domů pro Araby, tak tu bude víc cizích příslušníků než současných obyvatel obce. Máme z toho velké obavy, podle mého názoru to bude velký sociální problém,“ vysvětlil obavy místních Roman Čech ze spolku ‚Periferní vidění‘.

„Jejich svět, jejich kultura je naprosto a zásadně odlišná od té naší. Oni nerespektují naše zákony a pravidla," dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lidem na Teplicku vadí výstavba dvou stovek domů pro Araby. Více od redaktorky Gabriely Hauptvogelové

Úřady ale nemají možnost, jak výstavbě zabránit. Přesto zastupitelé už podruhé nepovolili postavení inženýrských sítí k pozemkům v Kvítkově přes obecní pozemek. To se nelíbí právnímu zástupci majitele půdy Ali Aliho, Petru Moravcovi:

„Chtěl bych zdůraznit, že je tady schválený územní plán, který umožňuje zástavbu převážně k bydlení. Tady se to naprosto splňuje. Je tam plánovaná výstavba 18 rodinných domů. Nemělo by to být žádné ghetto, nemělo by to být nic, co by ohrožovalo občany.“

Arabové koupili na Modlansku stavební pozemky až pro dvě stě domů | Foto: Periferní vidění

Ali Ali nabízí podle Moravce pozemky k výstavbě bohatým Kuvajťanům. Starostka obce Stanislava Kondrlová ze sdružení "SNK Modlanska" pro výstavbu inženýrských sítí ruku zvedla.

„I kdybychom infrastrukturu do veřejné části neuložili, stavebník by si s tím zřejmě poradil. Ale pak by po obci třeba požadoval vybudování nové přístupové komunikace,“ upozornila starostka Kondrlová na možná rizika, pokud bude obec výstavbě bránit.

Arabové koupili na Modlansku stavební pozemky až pro dvě stě domů | Foto: Periferní vidění

Zvětšit mapu

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme