Lidé na Praze 10 v referendu rozhodnou o rozdělení 5 milionů z rozpočtu městské části

Městská část Praha 10 umožní občanům v rámci projektu Moje stopa rozhodovat alespoň částečně o rozpočtu jejich města. Lidé můžou podávat návrhy, co by chtěli ve své čtvrti zlepšit. Na co se nakonec peníze využijí, rozhodne referendum. Radnice vyčlenila na projekt 5 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Referendum v Plzni zastupitelé zamítli | Foto: Lukáš Milota | Zdroj: Český rozhlas

Projekt startuje radnice Prahy 10 ve spolupráci s neziskovou organizací Agora Central Europe.

„Pět milionů je vyčleněných na celý takzvaný participativní rozpočet, ovšem čeká se, že ty věci budou poměrně malé a podnětů mnohem víc,“ říká spolupracovník organizace Vojtěch Černý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lidé na Praze 10 budou v referendu rozhodovat o tom, kam půjde 5 milionů z rozpočtu městské části. Princip referenda ve vysílání popsal Vojtěch Černý z organizace Agora

„Referendum by nemělo být drahé, bude probíhat elektronickou cestou. Náklady na samotné hlasování by v porovnání s rozdělovanou částkou měly být zanedbatelné,“ dodává.

Všechny navržené projekty budou prezentovány občanům na webových stránkách městské části, kde se k nim budou moci vyjádřit.

Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme