Lidé odjíždějí na prázdniny, policisté dohlíží na dálnicích

Školákům v Česku dneškem začínají prázdniny a řada rodin se už odpoledne vydává na dovolenou. V pohotovosti jsou proto policisté po celé republice. Dohlížejí na hlavní tahy ale i dálnice. Například na 80. kilometru dálnice D11 stojí s dopravní hlídkou i reportér Martin Pařízek, podle nějž je provoz na tomto místě zatím naprosto klidný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D5 - sjezd na Beroun (Exit 22) | Foto: Petr Kološ

Provoz zatím probíhá bez komplikací, a to jak ve směru od Hradce Králové, tak od Prahy. Dá se ale počítat s tím, že se to změní. Kolem 16. hodiny však podle předpokladů provoz zřejmě zhoustne.

Vzhledem k tomu, že poslední školní den vyšel na čtvrtek, řada lidí plánuje odjezd na dovolenou až na zítřek, a tak se žádné velké obtíže neočekávají. Přesto ale policisté zůstávají v terénu a bude tomu tak i nadále.

Policejní kontroly budou pokračovat i v následujících dnech. Královéhradecká krajská policie oznámila, že dopravně-bezpečnostní akce i na východě Čech bude několikadenní.

Podle informací dálničního oddělení bude celý červenec ve znamení dopravních kontrol a bude se dbát na bezpečnost v silničním provozu.

Policisté se v těchto dnech zaměřují na rychlost, kontrolu technického stavu vozidla a také upozorňují řidiče na rizika, která jsou spojena s odjezdem na dovolenou, tedy například dodržování přestávek při delších cestách.

Dopravní omezení je zatím jen jedno, na 75. kilometru ve směru na Prahu je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Také na 51. kilometru směrem na Hradec praskal kamionu pneumatika. Míří sem již silničáři a asistenční služba, aby vozovku uklidili.

Zatím bez komplikací je provoz v Praze a okolí. Silnice v hlavním městě i hlavní tahy z Prahy jsou průjezdné.


Jakub Vodička, mz, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme