Lidé se v Klecanech vysloví v referendu ke spalovně

Klecany u Prahy dnes čeká referendum. Tamní obyvatelé v něm budou moc vyjádřit svůj názor k záměru Prahy vybudovat v městečku spalovnu kalů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obecní úřad

obecní úřad

V Klecanech u Prahy se dnes odpoledne otevřou dveře volebních místností. Město čeká referendum, ve kterém zdejší obyvatelé budou rozhodovat hned o dvou kontroverzních projektech.


Na dva tábory rozdělil obyvatele malého města záměr Prahy vybudovat v části Klecan spalovnu kalů. Hlavní město tak hodlá vyřešit nedostačující kapacitu ústřední čističky odpadních vod na Císařském ostrově.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Trnka o referenduv Klecanech

Část lidí z Klecan je proti. Obyvatelé mají strach ze zvýšeného hluku už při stavbě a někteří i z případné nehody cisterny, která by do města vozila chemické látky potřebné ke zpracování kalů.

V dnešním klecanském referendu budou moc lidé rozhodnout také o rozšíření nedalekého vodochodského letiště na mezinárodní terminál. Soukromý investor plánuje, že letiště by mohlo v budoucnu odbavit až tři a půl milionu cestujících ročně.

Mnohé okolní obce ale bojují proti tomuto záměru. Stop rozšíření letiště už prostřednictvím referenda dali najevo lidé například z Mratína či Měšic.

Milan Kopp, Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme