Lidé si dnes mohou prohlédnout Senát a Poslaneckou sněmovnu

Dnes můžete navštívit Senát a Poslaneckou sněmovnu. Horní komora parlamentu bude přístupná od 11 do 16 hodin, a to včetně Valdštejnské zahrady. Zajímavé prohlídky čekají na návštěvníky i v sídle poslanců, které je otevřeno od 9 do 16 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Valdštejnský palác, sídlo Senátu | Foto: Senát PČR

V Poslanecké sněmovně si dnes mohou návštěvníci prohlédnout reprezentační sály, hlavní jednací síň, zasedací místnosti a kanceláře některých parlamentních výborů i další prostory. Přístupné budou od 9 do 16 hodin od vchodu z Malostranského náměstí.

Průvodkyně Pražské informační služby hosty během zhruba hodinové prohlídky seznámí s architektonickými zajímavostmi a historií.

Senát pro návštěvníky otevře historický okruh Valdštejnského a Kolovratského paláce. Podívat se můžou například do jednacího sálu, který je v místě bývalých koníren, v případě hezkého počasí, které se čeká, i do Valdštejnské zahrady, kde je například krápníková stěna s grottami a voliérou.

Vstup do areálu Senátu bude možný jen s malým příručním zavazadlem a je pravděpodobné, že se na prohlídku bude kvůli velkému zájmu delší dobu čekat. Pro všechny je vstup zdarma.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme