Lidé si mohou půjčit kolo na dalších pěti jihočeských vlakových nádražích

Od dubna mohou cyklisté na jihu Čech využít další půjčovny kol na vlakových nádražích. Nově tuto službu České dráhy nabízí v Písku, Strakonicích, Českém Krumlově, Volarech a Lipně nad Vltavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

půjčovna kol | Foto: Jan Rosenauer

České dráhy mají v Jihočeském kraji celkem 13 půjčoven, z toho půjčovny v Táboře, Třeboni, Jindřichově Hradci i Veselí nad Lužnicí mají provoz celoroční. Ostatní jsou turistům k dispozici vždy v sezoně.

„Od 1. června až do 31. srpna budou otevřené ještě takzvané šumavské, bude to v Nové Peci, Horní Plané a v Černé v Pošumaví,“ upřesnila mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Co do počtu vypůjčených kol drží podle Pistoriusové tradiční prvenství Třeboň, kde vloni dráhy zaznamenaly 657 výpůjček. Kromě toho si zájemci jako zpestření mohou vypůjčit i koloběžky.

„Výhodou zapůjčení kol v půjčovnách Českých drah je to, že kolo může vrátit jinde, než si ho půjčil. Tato možnost je po celé síti půjčoven Českých drah,“ doplnila mluvčí. Pokud se cyklisté domluví předem, mohou kolo vrátit i na nádraží, kde půjčovny nejsou.

Martin Hromádka, Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme