Lidé u Třince zpomalí hlavní silniční tah na Slovensko

Řidičům na Třinecku hrozí velké dopravní problémy. Lidé se tam chystají blokovat hlavní tah směrem na Slovensko. Během odpolední dopravní špičky chtějí zpomalovat dopravu a upozornit tak na kritickou situaci na silnici I/11. Akci pořádá město Třinec spolu s dalšími institucemi. Jejich cílem je vyburcovat ministerstvo dopravy, aby našlo peníze na obchvat města.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blokáda silnice I/11 v Hrádku na Třinecku

Blokáda silnice I/11 v Hrádku na Třinecku | Foto: Michal Schoffer

Protest obyvatel proti přebujelé dopravě začne ve 13:30 hodin u jednoho z přechodů pro chodce mezi Třincem a Vendryní. Řidičům v kolonách ho chtějí organizátoři zpříjemnit folklorem.

„My nezastavíme dopravu, dojde ke zpomalení. Každému řidiči se omluvíme, dostane malé občerstvení a ještě uslyší kapelu. Dozrál čas, dál čekat nebudeme,“ popsala starostka Třince Věra Palkovská.

Podobnou akci zažil region už loni v létě. Tehdy se ale organizátorům vymkla z rukou a shromáždění lidí úplně zablokovalo tranzitní tah.

Michal Schoffer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme