Lidé v Brně častěji než dřív udávají strážníkům podomní prodejce

Obyvatelé Brna si častěji stěžují na podomní prodejce městské policii. Tento druh prodeje je bez předchozí domluvy ve městě zakázán, přesto loni strážníci vyjížděli zhruba ke čtyřiceti případům, kdy se osoby nabízející různé služby snažili do soukromých bytů dostat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, policejní auto (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„To je mírný nárůst oproti předchozímu roku, kdy těchto případů bylo 25. Přičítáme to hlavně tomu, že lidé jsou informovanější, více se o tu problematiku zajímají."

"Po včasném zavolání se nám daří ve více než polovině případů ty prodejce zastihnout ještě na místě,“ říká mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Podomní prodejci podle něj při nabízení služeb navíc volí stále vtíravější praktiky:

„Někteří prodejci jsou opravdu velmi neodbytní, buďto fyzickou silou, že třeba strčí nohu do dveří a snaží se zabránit tomu, aby je lidé poslali pryč. Případně se vloudí ke starším lidem přímo do bytu a tito lidé nás potom volají, jestli bychom mohli neodbytného prodejce z domu vykázat,“ dodává mluvčí brněnských strážníků.

Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme