Lidé v Budějovicích mohou nově třídit také textil

Českobudějovická společnost A.S.A. začne ode dneška v krajském městě rozmisťovat zcela nový typ kontejnerů určených pro sběr použitého textilu. Nádoby budou stát na dvaceti stanovištích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kontejner na starý textil | Foto: Eva Odstrčilová

Lidé mohou do nových kontejnerů dávat v pytlích nebo v igelitových taškách čisté a suché oblečení, bytový textil, boty nebo hračky.

„Oblečení bude skladováno v prostorách společnosti a následně transportováno do recyklačního závodu, kde se manuálně třídí,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí společnosti A.S.A. Marie Mocková.

Jak dodala, firma hradí z peněz získaných z prodeje použitého textilu náklady spojené se sběrem a přepravou a přispívá také na charitativní účely.

„Od roku 2012 spolupracujeme se společností ADRA, která za každou vybranou tunu textilu získává finanční příspěvek na financování svých aktivit,“ upřesnila mluvčí.

Informace o stanovištích, kde budou kontejnery v Českých Budějovicích stát, jsou k dispozici na webových stránkách magistrátu města.

Jitka Cibulová Vokatá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme