Lidé v Českých Budějovicích podepisují petici proti zbourání sportovní haly

Přes osm set lidí podepsalo k dnešnímu dni petici za zachování současné českobudějovické sportovní haly a zastavení výstavby Centra halových sportů na jejím místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Sportovní hale v Č. Budějovicích se konalo veřejné projednávání vlivu dostavby Temelína na životní prostředí | Zdroj: ČTK

„Je jasné, že když chceme stávající sportovní halu zachovat, tak tím nemyslíme, že chceme, aby tam hráli volejbalisté. Proto říkáme – stávající sportovní halu zachováme, budou si tam hrát děti, bude tam sportovat mládež, budou tam sportovat dospělí,“ říká jeden z iniciátorů petice, zastupitel města České Budějovice Stanislav Rataj.

„V případě, že by měl být zájem o nové Centrum halových sportů, tak ho postavit někde jinde, kde by volejbalisté mohli hrát,“ upřesňuje Rataj. Českobudějovický primátor Juraj Thoma s tímto návrhem nesouhlasí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kauzu se zajímá redaktorka Jitka Cibulová Vokatá

„Stávají hala může klidně stát ještě dvacet let. Předpokladem je, že ji město opraví. Na opravu už nechalo město vypracovat v minulém volebním období prvotní odhad. Nechalo zadat dvě varianty,“ uvádí Thoma.

První varianta, která počítala pouze s opravou stávající haly, podle něj vyšla na 65 milionů korun. Neposkytla by prý ale žádný nový komfort. Druhou variantou pak bylo rozšíření stávající haly o novou halu, která by vyšla zhruba na 200 až 300 milionů korun.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme