Lidé v Českých Budějovicích si úklid města po sněžení příliš nepochvalují

Silničáři zvládli první sníh letošního roku o něco lépe než krajské město. Lidé si stěžovali zejména na neuklizené chodníky. V Českých Budějovicích jejich intenzivní úklid potrvá až do večera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zima - úklid sněhu v Novém Kníně

Zima - úklid sněhu v Novém Kníně | Foto: Pavel Pavlas

Ze strany oslovených obyvatel Českých Budějovic dnes ráno příliš chvály na magistrát nezaznělo. Firmy najaté městem ale podle tvrzení Gabriely Prokopové z odboru veřejných statků uklízely chodníky už před víkendem.

„Na chodníky vyjeli krátce po půlnoci z pátku na sobotu a od té doby se nepřetržitě provádí zimní údržba. V prvním pořadí, pokud jde o komunikace, jsou veškeré komunikace, po kterých jezdí městská hromadná doprava,“ říká Prokopová a pokračuje:

„A pokud jde o chodníky, jsou to chodníky u škol, u zdravotnických zařízení, u důležitých institucí. I zastávky MHD jsou rozdělené podle pořadí důležitosti. V první trase jsou zastávky u nádraží, u nemocnic, postupuje se od nejdůležitějších.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak jsou lidé v Českých Budějovicích spokojeni s úklidem sněhu, zjišťovala reportérka Jitka Cibulová Vokatá

Okrajové části města jsou většinou zařazené ve třetím pořadí. „Sjednotili jsme to tak, aby byly ve stejném pořadí komunikace i chodníky, aby nedocházelo ke zbytečném přejezdům techniky. Ale v tuto chvíli si troufám tvrdit, že už jsou ošetřené i komunikace ve třetím pořadí,“ informuje Prokopová.

V prvním fázi úklidu se ulice a chodníky sypaly a nyní se bude stahovat sníh, který povolil a je možné jej odstranit

Úklid na mnoha místech však komplikují sami obyvatelé. Největší problémy jsou na sídlištích.

„Je tam hodně zaparkovaných vozidel, úzké uličky, provozovny, kde parkují velká auta. Někde si lidé uklízejí sníh ze svého pozemku tak, že ho vyházejí na ulici. Uklizená silnice tak rázem je neuklizená,“ popisuje Gabriela Prokopová.

Jak firmy úklid sněhu provádí, magistrát průběžně kontroluje. Meteorologové na zítra žádnou sněhovou kalamitu nepředpovídají. Město tak může bez problémů úklid chodníků dokončit ke spokojenosti všech obyvatel.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme