Lidé v Hejnicích si nevědí rady s liškami, které se procházejí po městě

Obyvatele Hejnic na Frýdlantsku trápí přemnožené lišky. Šelmy chodí centrem města a zakusují slepice. Teď mají navíc mláďata a jsou čím dál odvážnější. Místní zatím marně hledají řešení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

liška

liška | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Přišla mi přímo pod okna na dvoře dospělá liška. A ta mi zamordovala sedm slepic. V dubnu jsem koupila další za tisíc korun, z toho mám jenom tři,“ stěžuje si Antonie Váchová z Jizerské ulice, která vede centrem Hejnic.

Místní chtějí od myslivců, aby počet přemnožených lišek snížili. Podle šéfa okresního mysliveckého spolku Josefa Žďárského je ale se střílením mimo honitbu problém.

„Musí být vyřízené extra povolení a samozřejmě ti myslivci, kteří by povolení dostali, si to stejně rozmýšlejí, protože tam je vždy šance nějakého maléru, co se týká střelby v zabydlené oblasti,“ vysvětluje.

Rady si neví ani obec, řešení problému tak chce najít Liberecký kraj.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme