Lidé v hotelu Dukla v Blansku žijí bez proudu a v zimě, město hledá nového nájemce

V zimě, potmě a jen se studenou vodou žijí už několik dnů lidé v ubytovně Dukla v Blansku v Jihomoravském kraji. Bývalá nájemkyně tohoto levného hotelu neplatila za elektřinu a dodavatel budovu odpojil. Bez proudu navíc nejspíš hotel zůstane i dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hotel Dukla na náměstí Republiky v Blansku | Foto: Vladan Dokoupil

„Venku je to lepší než v místnosti,“ popisuje zimu jeden z nájemníků hotelu Dukla. Lidé si tu svítí svíčkami. „Teď jsem zaplatil čtyři tisíce sto, to je jako kdybych vzal ty čtyři tisíce a hodil do kamen,“ zlobí se nájemník.

V levné ubytovně v Dukle žije řada lidí, kteří jsou v tísnivé sociální situaci, své nájmy přitom řádně platí. Na otázku, kam půjdou, pokud se situce nezlepší, odpověděli všichni nájemníci shodně – nemají kam jít.

Přehrát

00:00 / 00:00

V hotelu Dukla v Blansku natáčel redaktor Vladan Dokoupil.

Dluh ve výši 200 tisíc korun vznikl za minulé nájemkyně. Město jako vlastník hotelu s ní okamžitě ukončilo nájemní smlouvu. Objekt radnice předala nové dočasné provozovatelce, která alespoň část budovy osvětluje agregáty.

Distribuční firma tvrdí, že dodávku elektřiny do hotelu neobnoví dříve, než jí bude uhrazen dluh. Město pohledávku vyrovnat odmítá, stejně jako dočasný nájemce.

Situaci tak bude muset vyřešit zřejmě až nový řádný nájemce. Město ho chce vybrat do konce listopadu.

„Budeme pečlivě zvažovat, kdo se hlásí, a jestli je schopen dodržet podmínky, tak abychom nedošli k závěru, který se stal,“ řekl starosta Blanska za ČSSD Lubomír Toufar.

Hotel Dukla stojí přímo v centru Blanska na náměstí Republiky. Město zchátralý objekt koupilo v dražbě za 30,5 milionu korun. Vedení radnice se obávalo, že by se z budovy mohla stát ubytovna pro problémové nájemníky.

Vladan Dokoupil, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme