Lidé v Hradci Králové protestovali proti komunistům v krajské vládě

Několik desítek lidí se včera odpoledne sešlo v Hradci Králové na protestní akci proti komunistům. Demonstrace s peticí, kterou svolali Mladí křesťanští demokraté, Mladí konzervativci, Asociace soukromého zemědělství a Konfederace politických vězňů, navázala na podobné akce v dalších krajských městech po republice. Cílem protestů je podle organizátorů upozornit na rostoucí vliv komunistů v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zhruba 70 lidí přišlo v Hradci Králové na demonstraci proti účasti komunistů ve vedení Královéhradeckého kraje | Zdroj: ČTK

‚Nechceme komunisty v krajské vládě‘, nebo ‚Komunisté patří na okraj společnosti‘- i taková hesla měli na transparentech lidé na Pivovarském náměstí před sídlem Královéhradeckého kraje. Sešlo se jich tam zhruba sedm desítek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na demonstraci natáčel redaktor Bohuslav Štěpánek.

Někteří také podepsali petici, stejně jako Antonín Hušek, který si dobře pamatuje na své problémy za minulého režimu:

"Musel jsem napochodovat na uliční výbor, kde mi vysvětlili, že na vysokou školu nesmím, i když mám vyznamenání, protože jsem příliš věřící."

Organizátorům a signatářům petice vadí, že ČSSD si do koalice vybrala právě komunisty, i když prý nemusela.

"Komunistický režim má na svědomí tisíce umučených, zavražděných, justiční vraždy, nespravedlivě věznil desetitisíce lidí, perzekuoval statisíce dalších. To jsou všechno věci, které nelze zapomenout a hrozba komunismu, jak vidět, neustále trvá,“ říká opoziční zastupitel za KDU-ČSL Vladimír Derner.

Zhruba 70 lidí přišlo v Hradci Králové na demonstraci proti účasti komunistů ve vedení Královéhradeckého kraje | Foto: ČTK

Podle Královéhradeckého hejtmana, sociálního demokrata Lubomíra France, ale vznikla koalice demokraticky a protest odmítá:

"Tohle bylo spíše politické zviditelnění představitelů opozice. Ctím výsledky krajských voleb a kdo si chce stěžovat na volby, musí si stěžovat na voliče, jak volili."

Organizátoři chtějí petici po sebrání dostatku podpisů předat vedení kraje. Nevylučují ani další demonstrace.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme