Lidé v Mariánských Lázních čekají od vítězných pirátů změnu v regionální politice

Volby do obecního zastupitelstva skončily v Mariánských Lázních velkým překvapením. Vítězem hlasování se tam stala Česká pirátská strana, která porazila zavedené politické strany. Samotné piráty sice výsledek poněkud zaskočil. Svoji vedoucí úlohu na radnici ale berou naprosto vážně a své voliče nechtějí zklamat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova radnice v Mariánských Lázních | Foto: Pavel Halla

Zatímco pro republiku bylo vítězství pirátů v Mariánských Lázních překvapení, pro obyvatele lázeňského města to žádný šok nebyl.

„Čekali jsme to a přáli jsme jim. Čekáme velkou změnu,“ potvrzuje jedna z mariánskolázeňských voliček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volby v Mariánských Lázních překvapivě vyhráli piráti. Reakce voličů i členů strany zaznamenal Zdeněk Trnka

Samotní piráti odhadovali své možnosti daleko skromněji.

„My jsme jako občané založili před dvěma lety tento projekt jménem Piráti Mariánské Lázně. Cílem bylo dát dohromady celou kandidátku, na které nebudou osoby, které byly navázány na jakýkoliv minulý potenciální skandál a nepůsobily v zastupitelstvu. K tomu jsme dali dohromady program, který je velice široký, je propracovaný. To si myslím, že přesvědčilo občany, respektive se trefilo do toho, co hledají. Hledají změnu,“ vysvětluje lídr mariánskolázeňských pirátů Ondřej Knotek.

Strana chce podle něj mimo jiné průhlednější hospodaření radnice, kvalitnější služby pro lázeňské pacienty i místní obyvatele a také lepší využití místních pramenů.

Piráti získali pět z 21 mandátů. Blížící se koaliční rozhovory proto určitě nebudou jednoduché. A lídr Ondřej Knotek si toho je vědom.

„Nejsem si zcela jist, jestli budou všichni zastupitelé konstruktivně hledat řešení pro Mariánské Lázně. To je samozřejmě věc, kterou my se pokusíme vést směrem, aby spolupráce byla maximální. Ale nemůže ji samozřejmě garantovat a do jisté míry očekáváme určitou ochotu nespolupracovat,“ upozorňuje.

Pan Pavel patří mezi patrioty lázeňského města. K volbám tentokrát nešel, jejich výsledek ho ale přesto potěšil. A jestli půjde hlasovat příště, to se prý ukáže podle toho, co noví politici v lázních dokáží. „Já fandím mladým. Mezi nimi je hodně mladých, tak uvidíme, necháme se překvapit,“ říká.

Vítězní piráti mohou za určitých okolností skončit i v opozici. A tak následující dny budou pro potvrzení nečekaného výsledku klíčové.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme