Lidé v Náchodě opět zastavili dopravu kvůli chybějícímu obchvatu

Na dvacet minut se odpoledne zastavila doprava v centru Náchoda. Tamní obyvatelé neustále chodili přes přechod, aby tak upozornili na kritickou dopravní situaci a oddalování výstavby obchvatu. Na průjezdu městem se vytvořily kolony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do protestů se zapojili studenti i důchodci | Foto: Honza Ptáček

Desítky lidí zablokovaly Pražskou ulici v centru Náchoda na protest proti vyřazení stavby obchvatu města z takzvané superkoncepce ministerstva dopravy.

Situace je o to komplikovanější, že zároveň s blokádou je kvůli opravám uzavřená souběžná ulice Komenského. To má za následek dlouhé kolony aut, které se vytvářejí jak na příjezdu od Hradce Králové, tak také od Polska.

Dnešní akce, kterou svolalo občanské sdružení Obchvat Náchoda, není první. Blokády se v Náchodě konaly už loni v září a v říjnu.

Jednadvacetitisícový Náchod patří mezi dopravou nejzatíženější města v zemi. Řidiči projíždějící městem denně čekají v dlouhých kolonách, obyvatelé trpí hlukem, prachem a vibracemi.

Léta připravovaná stavba sedmikilometrového obchvatu by měla stát asi dvě miliardy korun. Radnice odhaduje, že v případě příznivého vývoje by nový úsek silnice mohl fungovat asi za osm let.

Martin Hromádka, Jana Tomková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme