Lidé v Pardubicích stále čekají na zrekonstruovaný plavecký areál

Kdyby šlo vše podle plánu, mohli strávit lidé z Pardubic už tento víkend v bazénech moderního akvaparku. Protože se ale generální rekonstrukce plaveckého areálu kvůli problémům protáhla, mohli maximálně zajet k sousedům do Hradce Králové, kde město zareagovalo na příchod tropických veder a otevřelo koupaliště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizualizace plaveckého bazénu Pardubice | Foto: mesto-pardubice.cz

Pardubický akvapark otevře až za měsíc, pokud tedy dnes stavebníci předají provozovateli areál bez nedostatků.

Padesátimetrový bazén byl mnoho let v havarijním stavu a hygiena rozhodla, že bez opravy provoz zakáže. Generální rekonstrukce začala v září 2010 a od začátku ji provázely velké problémy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Celý příspěvek redaktorky Drahomíry Bačkorové si můžete také poslechnout

Kvůli pochybnostem při soutěži na dodavatele přišel plavecký areál o evropskou dotaci. Město tak muselo 600 milionů korun vzít z rozpočtu. V průběhu se objevily další technické nedostatky a ukázalo se, že je nutné opravit i venkovní bazén.

Původní termín otevření – únor 2012 – tak radnice posunula na konec dubna. Na stavbě se ale objevily další technické nedostatky a velké problémy byly i s novým provozovatelem – obecně prospěšnou společností Plavecký areál, kde radnice už po dvou měsících musela vyměnit některé členy vedení.

Předseda představenstva René Živný ale tvrdí, že personální změny neměly na termín otevření vliv: „Bylo jasně dáno, že město nebude trvat na otevírání 1. května, kdy by mělo převzít za tyhle peníze nějaké nedostatky. Určitě to není díky téhle personální rošádě.“

Dnes mají předat stavebníci areál městu. Přesně za měsíc si tak budou moci lidé z krajského města opět zaplavat.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme