Lidé v Petrovicích u Sedlčan pomáhají matce s dvěma dětmi. Vyhořel jim dům

Převrhnutá svíčka byla 18. února příčinou požáru rodinného domu v Žemličkově Lhotě nedaleko Petrovic na Příbramsku. V domě žila Veronika Brožová se svými dvěma syny. Všichni se zachránili díky včasnému zásahu hasičů. Dům je ale po požáru neobyvatelný, a tak Veronice Brožové hned po požáru začali pomáhat lidé z Petrovic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v Petrovicích: Azyl našla Veronika Brožová i s dětmi v bývalém JZD | Foto: Radek Ctibor

Okamžitě po požáru nabídli matce s dětmi svou pomoc lidé z Petrovic a okolí. „Náhradní bydlení, věci pro děti, i mi nabídli práci, že mi pomůžou opravit ten barák,“ říká Veronika Brožová, která je za pomoc petrovickým vděčná.

Hned druhý den byla v Petrovicích uspořádána také sbírka potřebných věcí, o které Veronika Brožová při požáru přišla. Sbírku zorganizovala Zdeňka Hejhalová, které se během několika dní sešlo všechno potřebné a vybrané věci Veronice předala.

Další lidé pomáhali třeba s praním, stěhováním a dalšími věcmi. „Snažila jsem se ji psychicky podpořit, oblečení, které bylo potřeba vyprat, se rozvezlo po lidech, kteří byli ochotni ho vyprat. Nabídla jsem jí také televizi, protože mám doma dvě,“ říká Věra Štůstková z Petrovic.

A pomohla i obec Petrovice, která Veronice poskytla náhradní bydlení v bývalé budově někdejšího JZD, kterou obec shodou okolností jen krátce před požárem koupila. Během čtyř dnů v ní vznikl provizorní byt, který Veronice Brožové i jejím dětem poskytuje plný komfort.

„Z těch vybydlených prostor vznikl byt během čtyř dnů i za cenu toho, že řemeslníci v něm o sebe doslova zakopávali,“ popisuje situaci petrovský starosta Petr Štěpánek (STAN). Provizorní byt může zdarma Veronika užívat do té doby, než se jí podaří opravit její vyhořelý domek.

Radek Ctibor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme