Lidé v Trnové u Prahy mohou po více než měsíci pít vodu z kohoutku

Hygienici odvolali zákaz používat pitnou vodu v Trnové u Prahy. Podle posledních rozborů už neobsahuje zvýšené množství bakterií. Kvůli překročení mikrobiologických i biologických ukazatelů se voda z vodovodu nesměla od 12. června používat k pití, vaření ani umývání.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodovodní baterie s tlačítky na běžnou, perlivou a chlazenou vodu

Vodovodní baterie s tlačítky na běžnou, perlivou a chlazenou vodu | Foto: Soňa Vaicenbacherová, Michal Soukup

„Podle posledních rozborů, které jsme provedli v úterý, voda už vyhovuje jakosti vody pitné. Na základě těchto výsledků rušíme naše rozhodnutí o zákazu užívání vody. Vodu je možné užívat ke všem účelům,“ uvedla Českému rozhlasu Libuše Polanská z krajské hygienické stanice.

Podle hygieničky zřejmě pomohly úpravy na technologii. „Drobné úpravy se tam uskutečnily, aspoň tuhle akutní situaci to vyřešilo," řekla.

Zastupitelé obce se zhruba 350 obyvateli před několika dny podali kvůli špatné situaci s vodou na Okresní státní zastupitelství Praha-západ trestní oznámení.

Problémy s vodou měli na začátku června i v Hrušovanech nad Jeviškovou na Znojemsku, hygienici tam v odebraných vzorcích našli komáří larvy.

Na konci května byli bez pitné vody lidé v pražských Dejvicích a Bubenči. Závadná voda se z kanalizace do vodovodního řadu dostala na konci května a nakazila přes 4000 lidí, bez vody bylo asi 32 000 Pražanů.

Komise sestavená Pražskou vodohospodářskou společností dospěla k závěru, že za havárii může stáří sítě a špatné vedení vodovodu a kanalizace.

ČTK, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme