Lidé ve Velkém Meziříčí dostanou do schránek rady, jak se chovat při živelních pohromách

Obyvatelé Velkého Meziříčí dostanou do schránek zvláštní letáček. Poradí jim, jak se chovat při živelních pohromách. Loni se totiž ukázalo, že to někteří vůbec netuší. Po úderu blesku tam vyzval varovný systém k okamžité evakuaci a nastal naprostý chaos.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid drží v ruce krizovou příručku pro obyvatele | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

„Tady opravdu děti plakaly, křičely, rodiče se báli. To bylo na zbláznění a člověk nevěděl, kam se má evakuovat, jen věděl, že si má vzít doklady a léky. Ten systém je špatný,“ říká paní Květoslava.

Deset měsíců poté dostanou lidé v nejbližších dnech do svých schránek krizovou příručku, tedy leták složitelný do velikosti vizitky a rozložitelný do velikosti A4. Místní už na něj čekají.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Velkém Meziříčí natáčela Hana Mikulincová

„Vím to, četla jsem o tom v novinách. Myslím, že je dobré ho mít doma, protože když se tady toto stalo, tak nikdo nevěděl, co se vlastně děje,“ potvrzuje Jana Loubová.

Leták si prý dá na viditelné místo. Přesně to radí lidem i starosta města Radovan Necid. “Aby si to lidi dali na lékárničku, u vstupu, aby to nevyhodili a používali.“

V barevně vyvedeném letáku najdou postup, co dělat, když zazní sirény, jaké druhy signálu můžou slyšet nebo co by nemělo chybět v evakuačním zavazadle. Jsou tam také vypsaná všechna důležitá telefonní čísla.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme