Lidé z Břeclavi budou protestovat proti výstavbě hobby marketu

V Břeclavi má stát v budoucnu hobby market. Nápad ale rozdělil město na dva nesmiřitelné tábory. Jedni se na velkoobchod pro kutily těší, tu drzí odpoledne dokonce vyjdou do ulic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozíky u supermarketu | Foto: cache.daylife.com

Hobby market má stát mezi centrem a městskou částí Poštorná. Jenže obě hustě obydlené lokality spojuje jediná silnice, věčně plná aut. Podle Zuzany Candiglioty, zástupkyně iniciativy s parodujícím názvem "Houby market", by po stavbě kontroverzního obchodu přibylo v místě až 1100 dalších aut denně. Město by se tak dočkalo zácp, většího hluku a dalšího smogu.

Mnoho místních se už dostavby hobby marketu naopak nemůže dočkat, velkoprodejna pro kutily totiž zatím ve městě vůbec není. A plánu soukromého investora dalo zelenou také vedení města.

Odpůrci plánu postavit v Břeclavi hobby market dnes po 15. hodině nicméně vyjdou do ulic. Chtějí také navíc získat další podpisy pod protestní petici adresovanou jihomoravskému krajskému úřadu. Právě ten teď totiž posoudí, zda obchod nepoškodí své okolí.

Hana Ondryášová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme