Lidé z Karlovy Studánky nechtějí předat vedení obce do rukou bývalého starosty

Současní zástupci Karlovy Studánky nechtějí předat obec do rukou bývalého vedení. Krajský soud v Ostravě prohlásil říjnové komunální volby v lázeňské obci za neplatné kvůli podezřelému nárůstu obyvatel těsně před volbami. Do termínu nových voleb má řízení obce převzít bývalý starosta a místostarosta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slezský dům v Karlově Studánce je známý z filmu S tebou mě baví svět | Foto: www.k.studanka.cz

S tím ale nesouhlasí starostka obce Radka Chudová, která podala žádost na ministerstvo vnitra. Obec s 214 voliči má podle ní řídit správce. Její stanovisko podpořila peticí více než polovina místních obyvatel.

„Čelím zděšení občanů, kteří jsou rozhořčeni z toho, že by chod obce do nových voleb mělo vést bývalé vedení obce. Operují tím, že nebylo podpořeno v těchto volbách a nesouhlasí s tím, aby občan, který dostal 7 hlasů, vedl obec do nových voleb,“ uvedla Chudová.

Do místního hotelu Džbán si těsně před volbami přihlásilo trvalé bydliště 34 lidí. Hromadné přistěhování organizoval kandidát Sdružení Prosperita Karlovy Studánky Ludvík Zifčák, bývalý agent komunistické Státní bezpečnosti. Nově přistěhovaní mu pak dali své hlasy a sdružení získalo v zastupitelstvu dvě křesla. Starostka Chudová se obává, že se bude situace opakovat.

„My bohužel nemáme možnost právní obrany, protože současný český právní řád nám nenabízí tuto obranu. Takže doufejme, že opakované volby proběhnou v pořádku a že pan Zifčák nepřihlásí účelově další občany,“ řekla Chudová.

Igor Maňour, Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme