Lidé z okolí Prahy si stěžují na přeplněné autobusy. Obce žádají dopravce o posílení spojů

Do nedalekých Neratovic musí každé ráno dojíždět autobusem děti ze středočeských Čakoviček. Do jednoho vozu se jich přitom často musí natěsnat až osmdesát. Podobně přetížené jsou ale i další spoje kolem Prahy, a to hlavně kvůli tomu, že se do vesnic přistěhovaly nové rodiny a také přibylo prvňáků, kteří do škol dojíždí. Obce teď žádají dopravce o posílení spojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Školní autobus (ilustrační foto) | Foto: Středočeský kraj, koláž Český rozhlas

„Čekáme tu s dětmi, jestli se vejdou do autobusu. Jinak je vezmeme do Neratovic autem,“ říká jedna z maminek na autobusové zastávce v Čakovičkách.

Autobus tu zastavuje přímo na návsi a každé ráno do něj nastupuje přes 30 dětí. Ve voze je tak celkem těsno - dohromady kolem 80 pasažérů, z toho jsou naprostá většina děti.

S přeplněným vozidlem pak musí jet řidič víc než opatrně. „Je to často docela dobrodružství. Děti někdy zlobí a dělají hluk, ale podle mě si už zvykly,“ popisuje řidič místního autobusu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cestu do školy si v autobusu z Čakoviček vyzkoušel i reportér Radek Duchoň

Nezávislý místostarosta Čakoviček Tomáš Kutěj proto navrhuje zhodnotit, jestli je potřeba přidat spoje, nebo protáhnout některý z existujících. Na nekomfortní cestování dětí si už totiž obci začali stěžovat i rodiče.

ROPID, který zajišťuje dopravu, se podle mluvčího Ondřeje Kubaly posílením spoje zabývá. „Zástupci Čakoviček navrhovali prodloužení existující linky až do Neratovic, což ale není technicky možné. Situací se nicméně zabýváme a hledáme řešení. Začínáme ho hledat až teď, protože ten podnět máme velmi čerstvě,“ vysvětluje Kubala.

Od září musel ROPID udělat už několik změn, například prodloužil autobusovou linku vedoucí z Holubic až do Kralup nad Vltavou. Další změny má na stole.

Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme