Lidé z píseckého sídliště nechtějí centrum pro problémovou mládež

Vandalismus, rušení nočního klidu a slovní či fyzické napadání jsou nejčastější jevy, které vadí obyvatelům píseckého sídliště Portyč na soužití s Romy v této lokalitě. Kvůli obavám ze zhoršení situace protestují proti záměru města vybudovat v této části města komunitní a nízkoprahové centrum pro problémovou mládež ve věku 15 až 26 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

město Písek | Foto: Pavel Kudrna

Přes čtyři tisíce záporných reakcí na internetu, další desítky při podpisové akci a také přes 300 lidí, kteří křičeli „ne“ na včerejším veřejném projednávání v Divadle Fráni Šrámka.

„To, co se tam děje v posledních letech, není únosné,“ shrnul na veřejném zasedání jeden z obyvatel sídliště Portyč.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jitky Cibulové Vokaté z veřejného projednávání záměru písecké radnice v Ranním Radiožurnálu.mp3

Občané Písku se záměrem radnice nesouhlasí a požadují vyhlášení referenda.

„Když přijdete do těch bytů, tak to tam vypadá děsně. Jestliže jim tady zadarmo něco postaví, tak to tam zase zdevastují,“ vyjádřil se o nepřizpůsobivých spoluobčanech další z obyvatel.

Starosta Písku Ondřej Veselý i přes negativní reakce lidí na včerejším veřejném projednávání věří, že vybudování centra by mělo smysl. Veřejnost chce ale každopádně od rozhodování také zapojit.

„Tu věc provázejí hlavně emoce, nikoliv reálný pohled na věc. Doufám, že se dnes podařilo ty věci do jisté míry vysvětlit. Lidé, kteří je chtěli pochopit, je snad pochopili. Ti, kteří je nechtěli pochopit a mají tam emoční podtóny, je asi nepochopí nikdy, ty asi nepřesvědčíme,“ řekl Ondřej Veselý.

Dodal, že město připravuje veřejnou anketu.

Zastupitelstvo města Písku by schválení záměru vybudování komunitního a nízkoprahového centra pro problémovou mládež na sídlišti Portyč mělo projednat na svém dubnovém nebo květnovém zasedání.

Jitka Cibulová Vokatá, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme