Lidé z ústecké ubytovny už mají náhradní bydlení. Sehnali ho aktivisté

Aktivisté našli bydlení pro zbývající obyvatele ústecké ubytovny v Krásném Březně. Nájemníci museli budovu opustit kvůli jejímu havarijnímu stavu. Majitel domu totiž označil pobyt v něm za životu nebezpečný. V pátek nechal odpojit veškeré energie a vodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z nových bytů, které sehnali aktivisté lidem z ubytovny v Krásném Březně | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Náhradní ubytování se aktivistům podařilo najít v ústecké čtvrti Klíše. „Díky mediálnímu zájmu a tomu, že se případ rozvířil, se o tom dozvěděli i tito majitelé, kteří nás kontaktovali,“ upřesnil Dalibor Záhora z iniciativy Bydlení pro všechny.

První rodiny se stěhovaly během neděle, dnes se odstěhovali zbylí lidé. Dvě rodiny si pak našly ubytování přímo v Krásném Březně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dalibor Záhora z iniciativy Bydlení pro všechny v Ranním interview na Radiožurnálu

Do ubytovny v Krásném Březně, která patří soukromé firmě CPI, umístil ústecký magistrát rodiny po jejich vystěhování z nebezpečných domů v nedalekých Předlicích. Teď je ale čekalo další stěhování.

Přestože firma CPI nabídla rodinám seznam okolních ubytoven, mnohé z nich to odmítly s tím, že jim nabízené prostory nevyhovují. Ještě v sobotu tak v budově zůstávalo 40 lidí včetně dětí, a to i přes to, že dům byl odpojený od veškerých energií a vody.

Aktivistům se ale podařilo sehnat plynová kamna, která putovala po jednotlivých místnostech domu. „Zajistili jsme jim teplé jídlo a nápoje,“ doplnil Záhora. Teď ještě aktivistům zbývá shromáždit celkem 25 tisíc korun na kauce na nové bydlení.

ak, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme